Fare’den İnsana Dönüşümsel Araştırma

Bruker ClinScan ve ClinScan A 7 T hayvan MRI ve MRS tarayıcıları ile;  uzmanlar Translasyonel araştırma ve moleküler görüntüleme için manyetik alan belirleyebilirler.ClinScan translasyonel araştırma ve moleküler görüntülemeyi olası hale getirir. ClinScan, 7 Teslalık MRI ve MRS hayvan tarayıcıları, ‘’Fare’den İnsana’’ klinik öncesi ve moleküler görüntülemede translasyonel araştırmalara olanak sağlamak ve dahası için dizayn edilmiştir.

ClinScan, Bruker Biospin’in gelişmekte olan araştırma MRI marketi için, klinik öncesi çalışmalarda hayvan modellerinin klinik düzeyde insanlara direkt ve hızlı transferi için sunduğu sistemdir. Siemens Medikal Çözümler ile stratejik ittifak sayesinde ClinScan Klinik kullanıcı arayüzü syngo®’yu kullanmaktadır. Böylelikle Siemens MAGNETOM TIM sistemleri ile aynı çalışma arayüzünde çalışılabilmektedir.

Bruker standart ürün hattına 20 cm mıknatıs çaplı kompakt mıknatıslı yeni ClinScan S-line sistemini sunuyor.       Özellikler:
  • 7 Tesla Bruker USR magnet (Ultra Kalkanlanmış Soğutmalı, Delik ölçüsü 20cm veya 30cm)
  • Bruker gradyent ve shim bobini ( 290 mT/m veya 630 mT/m gradyent gücü, 1160 T/m/s veya 6300 T/m/s döndürme değeri)
  • Çok sayıda hayvan tutma aksesuarı ile Bruker’in RF sıralı bobin teknolojisi
  • 32 alıcı kanala kadar Siemens MAGNETOM Avanto/Trio teknolojisi
  • Klinik rutin kullanıcı  yazılımı ‘’syngo MR’’ ile etkili iş akışı ve küçük hayvanlar için ileri seviyede otomatik teknoloji harikası MRI ve MRS uygulamaları